Petak, 26 travnja, 2024
Glazba

NEO gostovao u Zagrebu

Zbora mladih (i još mlađih) NEO, na poziv zbora mladih HILARUS, gostovao je 16. svibnja u novoj prostranoj župnoj crkvi Bezgrešnog začeća BDM na Malešnici – Oranice, novijoj zapadno- zagrebačkoj župi. Gostoljubivi domaćini, članovi zbora Hilarus i župnik o. Vinko Tomić, lazarist, svojom svepristunom ali nenametljivom pažnjom ni na trenutak nisu dozvolili da kišno vrijeme pokvari ovo gostovanje. Vlč. Željko Zec predvodio je večernje misno slavlje za mlade i nadahnutom propovjedi istaknuo smisao i snagu jedinstva i zajedništva što ovaj neveliki zbor uistinu može kroz svoje djelovanje i potvrditi. Pred 500-tinjak župljana NEO je svojim sigurnim i vrlo emotivnim pjevanjem uveličao misno slavlje te se potom u programu predstavio sa još nekoliko pjesama.

Izvedene su duhovne šansone Rijeke žive vode, Ne boj se jer ja sam s tobom i Oči u oči, a potom pjesma autorskog dvojca Danijela Načinovića i Nella Milottia na istarskoj čakavštini „Sunce ima dva barkuna“. „Blagoslov“ Brune Krajcara bio je osobit i po sudjelovanju vlč. Željka Zeca što je izmamilo veliki pljesak. Za kraj programa izvedeni su „Lean on me“ i „Stand by me“ apsolutno emotivno i cjelovito. Istinski osjećaj zajedništva u potpunosti je obuhvatio kako zbor tako i sve prisutne. U (pre)kratkom druženju koje je uslijedilo, još je bilo zajedničke pjesme sa članovima Hilarusa i, naravno, razmjene nota i dogovora buduće suradnje.

Zbor NEO djeluje od početka 2009. godine pod stručnim vodstvom prof. Nerine Ševrlica Bolfan.