Subota, 20 travnja, 2024

Žminj: Župa sv. Mihovila bogatija za pet novokrštenika

U vremenu kada Europa strahuje od buduće demografske zime, u srcu Istre, u Žminju, mlade se obitelji ne boje novoga života. Tako je u nedjelju, 21. rujna 2008., u župnoj zajednici  sv. Mihovila misno slavlje bilo osobito radosno: petero je djece preporođeno na nov život u Kristu. Sakrament krsta podijelio je župnik, vlč. Jordan Rovis, a ljubljena djeca Božja, upisani u dlanove Božje ruke postali su: Sara Bernobić, Mate Peteh, Nika Orbanić, Matea Pucić i Marija Budić. Krštenje nas ucjepljuje u božanski život Trojedinoga, Oca i Sina i Duha Svetoga. Opečaćeni smo Trojstvom koje prebiva i djeluje u kršteniku. Župnik je u homiliji, između ostaloga, brojne nazočne vjernike, pozvao da krsna obećanja, vjeru svoga krštenja prakticiramo svakoga dana.

Nela Peteh