Petak, 26 travnja, 2024

Proslava sv. Andrije u Vrsaru

U Vrsaru je blagdan sv. Andrije apostola, 30. studenoga,  proslavljen procesijom i misom u crkvici sv. Andrije.

Nakon okupljanja kod vrsarskog groblja procesija predvođena ribarima koji su nosili sliku sv. Andrije krenula je prema, Njemu posvećenoj crkvici. Tim istim putem se, od kada je crkvica sv. Andrije prije tri godine u potpunosti obnovljena, u korizmeno vrijeme održava križni put na otvorenom. Nakon svečanog unošenja slike sv. Andrije u crkvu započela je misa koju je predvodio vlč. Josip Kalčić, župnik u Svetom Lovreču.

On je u prigodnoj homiliji istaknuo vrline sv. Andrije apostola te pozvao sve okupljene da ga svojim životom nastoje što revnije slijediti, napose u obilju dobra iskazanog prema bližnjemu.

Na kraju misnog slavlja župnik domaćin, vlč. Lino Zohil izrazio je zahvalnost svima koji su sudjelovali u uređenju crkve kao i čišćenju prilaznog puta za ovu prigodu.

Nakon mise okupljeni vjernici zadržali su se u ugodnom druženju ispred crkve, uz prigodno osvježenje koje je omogućila Općina Vrsar i mjesna Turistička zajednica.

G. Krizman