Srijeda, 24 travnja, 2024
Duhovna zvanja

Poreč: Susret dekana

U Biskupskom domu u Poreču u četvrtak, 26. veljače 2009. održan je sastanak dekana Porečke i Pulske biskupije pod predsjedanjem biskupa mons. Ivana Milovana, a u radu su sudjelovali također mons. Marijan Kancijanić, generalni vikar i preč. Ilija Jakovljević, kancelar. Biskup je na početku pozdravio dekane i zahvalio im na suradnji i pomoći u pastoralnom radu.

Najprije se govorilo o značenju dekanskih vizitacija po župama te o konkretnim potrebama župa. Dogovoreno je da se sa strane Biskupije dostavi novi formular za dekanske vizitacije te o izradi novih pečata za dekanate.

Slijedeća tema razgovora bila je pastoralna ujednačenost kod dekanskih ispitivanja krizmanika. U ispitivanju krizmanika redovito će sudjelovati dekan i župnik. Na kraju je dekanima predstavljen nacrt novog Pravilnika o službi dekana.