Utorak, 16 travnja, 2024

Pazin: Susret članova Župnih Caritasa

U subotu, 6. prosinca 2008. održan je godišnji susret članova Župnih Caritasa porečke i pulske biskupije u prostorijama Pazinskog kolegija u Pazinu. Na početku susreta sve nazočne je pozdravio mons. Ivan Milovan, biskup porečki i pulski i zahvalio se svima što svojom suradnjom pomažu župnicima u karitativnom djelovanju Crkve. Zaželio je da i ove godine budu za božićne blagdane blagovjesnici nade prigodom posjeta najsiromašnijima u našoj Biskupiji. Na kraju je biskup svima zaželio plodonosan rad.

Sve nazočne je pozdravio i ravnatelj Caritasa, preč. Željko Zec te im se zahvalio na dobroj suradnji te naglasio kako još uvijek ima prostora da u nekim sredinama Caritas bolje zaživi u svom djelovanju. Napose je pozdravio dr. Božidara Mrakovčića koji je održao predavanje na temu „Karitativno djelovanju sv. Pavla“.

Sudionici su nakon predavanja nastavili rad po skupinama.