Petak, 29 ožujka, 2024

Mnoštvo događaja do kraja ožujka

Do kraja ovog korizmenog vremena u našoj Porečkoj i Pulskoj biskupiji imati ćemo još mnoštvo zanimljivih događaja. Sve najave pogledajte u nastavku. Iz bogatog sadržaja izdvajamo: proslava sv. Josipa u Puli i Pazinskom kolegiju, križni putevi na različitim zanimljivim lokacijama, te, naravno, procesije na Cvjetnicu, Nedjelju Muke Gospodnje.

Srijeda, 18. ožujka 2015. Pazin: Izložba Knjiga s potpisom

Povodom Dana škole Pazinskog kolegija, koji se obilježava na blagdan sv. Josipa, održati će se otvorenje izložbe Knjige s potpisom, u srijedu 18. ožujka 2015. u 17 sati u knjižnici Pazinskog kolegija.

U četvrtak, 19. ožujka 2015. godine, na sam blagdan svetog Josipa, svečanu svetu misu u Pazinskom kolegiju s početkom u 9,00 sati predvodit će porečki i pulski biskup, mons. Dražen Kutleša.

Četvrtak, 19. ožujka 2015. Blagdan sv. Josipa

U pulskoj župi sv. Josipa blagdan naslovnika biti će proslavljen svečanim koncelebriranim  misnim slavljem koje će 19. ožujka u 10 sati predvoditi p. Đuro Hontić, župnik i gvardijan pulske župe i samostana sv. Ivana Krstitelja.

Mons. Vilim Grbac, generalni vikar biskupije održat će, u kapeli Milosrdnog Isusa u Kući skrbi sv. Polikarpa, u petak, 20. ožujka 2015. godine s početkom u 20,00 sati, predavanje o svetom Josipu. Bit će to redovito predavanje o Svetom pismu koje on jednom mjesečno tu održava.

Subota, 21. ožujka 2015. Hodočašće pjevača

Prvo biskupijsko hodočašće pjevača iz crkvenih zborova Porečke i Pulske biskupije održati će se 21. ožujka 2015. godine u nacionalno Marijansko svetište Majke Božje Bistričke.

Subota, 21 ožujka 2015. Gračišće: Križni put mladih

Tradicionalni Križni put mladih u Gračišću, stazom sv. Šimuna, ove će se godine održati u subotu 21. ožujka 2015. godine. Početak je u župnoj crkvi sv. Vida u 10,00 sati.

Nedjelja, 22. ožujka 2015. Pula: Koncert „Pred tobom padam nice“ – korizmena baština Istre.

U nedjelju, 22. ožujka 2015. godine u Puli, u crkvi sv. Franje Asiškog, održat će se zajednički koncert više zborova pod nazivom „Pred tobom padam nice“. Istarske korizmene pučke napjeve za najznačajniji period liturgijske godine, Cvjetnicu, Veliki tjedan i Uskrs, izvesti će:  Župni Zbor Sv. Petra i Pavla iz Sv. Petra u Šumi, Župni zbor sv. Mohora i Fortunata iz Lindara, Župni zbor sv. Kancija, Kancijana i Kancijanile iz Lanišća te  Župni zbor Sv. Mihovila iz Žminja. Koncert  započinje u 18 sati.

Srijeda, 25. ožujka 2015. Blagovijest, Navještenje Gospodinovo

Svečano misno slavlje povodom blagdana Blagovijesti, Naviještenja Gospodinovog, u crkvi Sveta Marija Svetomore nedaleko Žminja, s početkom u 11 sati predvoditi će p. Đuro Hontić.

Na Blagovijest svoj župni blagdan slavi i pulska župa Gospe od Mora. Misno slavlje u 18 sati predvodi biskup u miru mons. Ivan Milovan.

U nadžupi Naviještenja BDM u Pićnu svečano misno slavlje započinje u 11 sati.

Četvrtak, 26. ožujka 2015. Križni put na Brijunima

Policijska kapelanija sv. Maura za Policijsku upravu istarsku organizira, po uzoru na prijašnje godine, križni put, napose za djelatnike PUI i djelatnike vojske, na nacionalnom parku Brijuni, u prirodi. Križni put će se održati u četvrtak, 26. ožujka 2015, polazak je redovitom linijom iz Fažane u 11,30.

Petak, 27 ožujka 2015. Vrsar: Križni put ka sv. Andriji

Tradicionalni Križni put „Ka Svetom Andriji“ u Vrsaru održat će se u petak prije Cvjetnice, 27. ožujka 2015. godine.

Molitveni hod Križnoga puta „Ka Svetom Andriji“ u Vrsaru održava se u prirodi pred postajama postavljenim na stabla uz poljski put koji vodi do obnovljene crkve Sv. Andrije apostola.

Početak je predviđen u 16,45 sati okupljanjem na parkiralištu kod vrsarskog groblja.

Nedjelja, 29. ožujka 2015. Cvjetnica, Nedjelja Muke Gospodnje

U Poreču, procesiju i misu predvoditi će  porečki i pulski biskup mons. dr. Dražen Kutleša. Okupljanje te blagoslov maslinovih grančica je ispred crkve Gospe od Anđela u 10:30 sati, nakon procesije Decumanovom ulicom, uslijediti će misa u Eufrazijevoj bazilici.

U Puli je okupljanje za početak procesije i blagoslov maslinovih grančica na Forumu u 10,00 sati. Procesija će ići Kandlerovom ulicom do Katedrale gdje će uslijediti svečano misno slavlje.