Četvrtak, 16 svibnja, 2024

Koncert „Molitvom i pjesmom za nerođene“

Pula:Koncert „Molitvom i pjesmom za nerođene“

U subotu, 5. ožujka, u pulskoj samostanskoj crkvi sv. Franje Asiškog održan je koncert suvremene duhovne glazbe „Molitvom i pjesmom za nerođene“, u organizaciji pulske Inicijative „40 dana za život“.

Program je započeo misnim slavljem kojeg je predvodio p. Czeslaw Bielen, pavlin iz samostana u Sv. Petru u Šumi, uz koncelebraciju p. Đure Vuradina, i vlč. Velimira Martinovića, povjerenika za mlade u Riječkoj nadbiskupiji, koji je ujedno i voditelj Inicijative „40 dana za život“ u toj dijecezi. Vlč. Martinović je na kraju mise ukratko predstavio djelovanje Inicijative u svojoj sredini te potaknuo sve okupljene neka se priključe moliteljima.

Potom se publici uvodno obratila Kerin Šafarić, voditeljica pulske inicijative „40 dana za život“. Koja je pozvala bračni Maurizia i Kristinu Zović, koji su izrekli svjedočanstvo rođenja i života s djetetom s Down sindromom.

Glazbeni dio otvorio je pulski kantautor Bruno Krajcar otpjevavši pjesmu „Anđele“. Zatim je na pozornicu stupila Krstina Jurman Ferlin, članica nekadašnje Grupe Poklon, izvevši pjesmu „Moj me otac daruje“ te zajedno s Krajcarom „Put, Istina i život“. Doajen istarske književne scene, Daniel Načinović, koji često nastupa i na glazbenim festivalima, publici se predstavio drevnom pjesmom sv. Antunu „Si quaeris miracula“, i pjesmom Antuna Branka Šimića, „Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda“.

Uslijedio je nastup domaćina, Grupe Oton, koja redovito u toj crkvi animira nedjeljna misna slavlja. Oni su nastupili zajedno s gošćom, Lidijom Dominiku, izvedbom pjesme „Nemoj me ubit majko“ kojom je Dominiku pobijedila na Uskrs festu 1983. godine. Zatim je Grupa Oton izvela još pjesme „Dopusti mu“ i „Na drvu križa“.

Na scenu su zatim stigli članovi Grupe Shalom, koji duhovnim šansonama već 28 godina animiraju podnevno misno slavlje u župi sv. Antuna Padovanskog. Oni su otpjevali „Život na dar“ i „Volim život“.

Najveći aplauz dobio je Dječji zbor „Marijine zvjezdice“ iz Sv. Petra u Šumi koji je pod vodstvom Maurizia Zovića izveo pjesme „Oči u oči“ i „Zahvali“.

Završnu zahvalu izrekla je Kerin Šafarić. A nakon toga su svi izvođači zajedno otpjevali „Velik si“.

Koncert je bio humanitarnog karaktera, a prihod je bio namijenjen obitelji Marinić iz Žminja, čija je majka nedavno iznenada preminula, a suprug je ostao sa šestero malodobne djece od kojih najmlađa ima samo tri mjeseca.