Petak, 26 travnja, 2024

Fažana: Blagoslov velikog adventskog vijenca na trgu

U nedjelju, 30. studenoga, u Fažani, na glavnom mjesnom trgu ispred župne crkve Sv. Kuzme i Damjana, prije početka mise pro populo prve nedjelje Došašća, blagoslovljen je veliki adventski vijenac i svečano zapaljena prva svijeća. Postavljanje vijenca , promjera 2,5 metra, rezultat je skladne suradnje župe i mjesne Turističke zajednice. Župnik, vlč. mr. Ilija Jakovljević, je prije blagoslova vijenca, izrazio zahvalnost svima koji su doprinijeli realizaciji tog lijepog projekta, a napose Aldu Basa, Stipi Pruha i Ani Pavkov koji su se posebno angažirali u izradi vijenca.

„Dragi župljani,mi vjernici smo Kristov vijenac na kojem svijetli naša vjera“, naglasio je vlč. Jakovljević u prigodnom obraćanju te nakon blagoslova pozvao Anu Pavkov da svečano upali prvi svijeću. Vjernici su potom ušli u crkvu te je uslijedila je uobičajena župna misa. Inicijativa je pokrenuta po uzoru na neke veće gradove, jedna je od prvih takvih na području Porečke i Pulske biskupije, i lijepi je primjer suradnje župe i mjesnih vlasti, napose stoga jer se time potiče zajedničko djelovanje žitelja jedne sredine sa ciljem općeg dobra.