Četvrtak, 25 travnja, 2024

Dani kruha u vrtiću Marija Petković

U jedinoj katoličkoj predškolskoj ustanovi u Porečkoj i Pulskoj biskupiji, Dječjem vrtiću “Marija Petković”, održana je u petak, 17. listopada svečanost povodom obilježavanja Dana kruha, dana zahvalnosti za plodove zemlje.

Pekarske proizvode, kao i druge proizvode i predmete vezane za tu temu, a koje su pripravile vrijedne ruke  mališana, blagoslovio je vlč. Joško Listeš, župnik župe Krista Spasitelja pri kojoj se vrtić nalazi. Djeca su pred svojom vjernom publikom, roditeljima, braćom te bakama i djedovima, izveli prigodni glazbeno- recitatorski program. U vrtiću, kojeg pohađa četrdesetak djece, u skupinama vrtića i jaslica, dakle od jedne do šest godina, trenutno rade tri časne sestre Družbe Kćeri Milosrđa TSR sv. Franje Provincije Krista Kralja: s. Antonija, s. Edita i s. Nevena, te dvije odgajateljice.

G. Krizman