Četvrtak, 25 travnja, 2024

Biskupov proglas za Godinu mladih 2005/06

Biskupov proglas za Godinu mladih 2005/06.
u Porečkoj i Pulskoj biskupiji

Svećenicima, redovnicima i svim vjernicima
 – posebno mladima –
Porečke i Pulske biskupije

Poštovana braćo i sestre! Dragi mladi!

Nakon sezone ljetnih praznika i godišnjih odmora pred nama je, s mjesecom rujnom, početak nove školske i radne godine. Bit će to nov izazov za sve koji nose odgovornost za svoje obitelji i širu zajednicu, a mladima – izazov za stjecanje novih znanja, vještina i vrlina potrebnih za njihov sadašnji i budući život i rad.

U mjesecima koji predstoje, pred našom mjesnom Crkvom – Porečkom i Pulskom biskupijom, stoji također jedinstven izazov, priprema “Nacionalnog susreta hrvatske katoličke mladeži – Pula 2006”, dvodnevnog skupa mladih vjernika katolika iz svih biskupija Hrvatske, koji će pod geslom “Učitelj je ovdje i zove te”, ovaj put održati na području naše Biskupije, i to 29. i 30. travnja 2006. u gradu Puli i o našim župama diljem Istre.Kako bi od nas svih, a osobito od mladih u našoj Biskupiji, Susret u travnju 2006. u Puli, bio shvaćen kao poziv i kairos na osobito otvaranje uvijek novoj i spasonosnoj poruci Evanđelja, odlučili smo ovu pastoralnu godinu 2005/06. proglasiti Godinom mladih u Porečkoj i Pulskoj biskupiji.

Godina mladih ponudit će na razini župe, dekanata i cijele biskupije mnoge zanimljive i sadržajne programe i susrete, na koje već sada pozivamo naše mlade da se uključe.

Otvaranje Godine mladih bit će u nedjelju 18. rujna 2005. u Poreču. Tog dana popodne, u vremenu od 17 do 19 sati, za mlade će biti organizirani posebni programi po skupinama, u samoj bazilici i okolnim prostorijama. U 19 sati biti će u bazilici svečano euharistijsko slavlje koje će označiti otvaranje Godine mladih.

Pozivam sve mlade iz naših župa, koji su u dobi od 16 do 30 godina, da se tog dana u što većem broju okupe u Poreču. Neka ih svećenici, roditelji i prijatelji dovezu ili doprate u naše biskupijsko središte. Dođite da u zajedništvu, molitvom i pjesmom, označimo ovaj lijepi početak.

Neka sveti zaštitnici naših biskupija, Toma i Mauro, zagovaraju mlade kršćane ove generacije s početka 3. tisućljeća, u njihovu hodu za Kristom. Neka Marija, Majka Crkve, prati svojim zagovorom našu Godinu mladih!

Mons. Ivan Milovan
Biskup porečki i pulski

U Poreču, 1. rujna 2005.

BISKUPIJSKI SUSRETI MLADIH – U 2005/06. “GODINI MLADIH”