Subota, 27 travnja, 2024

Biskupijsko priznanje u Ližnjanu

U nedjelju, 07. rujna biskup porečki i pulski mons. Ivan Milovan dodijelio je biskupijsko priznanje gospođi Mariji Ševrlici. Gospođa Ševrlica je svoje priznanje zaslužila dugogodišnjim i neumornim sebedarjem svojoj župi. Biskup Milovan je u svojoj homiliji naglasio važnost vjernika laika u životu župne zajednice. Također je istaknuo da ljudi krštenjem dobivaju dostojanstvo djece Božje, ali i suodgovornost za vlastiti život. Još je nadodao da je prva i najvažnija služba čovjeka primjer vlastitog života u obitelji i na poslu. Na kraju misnog slavlja svima okupljenima se obratila i gospođa Ševrlica riječima zahvale ocu biskupu Milovanu i župniku Ivanu Grahu. Ovo je prvi put da se dodjelilo biskupijsko priznanje u župi Sv. Martina u Ližnjanu.

Antonio Gavrić