Četvrtak, 25 travnja, 2024

12. koncert „Sv. Eufemiji u čast“

U nedjelju, 06. rujna, na središnjem rovinjskom trgu održan je 12. tradicionalni koncert „Sv. Eufemiji u čast“ čime započinje cijeli niz zbivanja kojima grad i župa u Rovinju slave svetkovinu svoje nebeske zaštitnice sv. Eufemije. Koncert svake godine, uoči svetkovine sv. Eufemije, organizira rovinjski kantautor duhovne glazbe Davor Terzić zajedno sa svojom suprugom  Vesnom Petrić Terzić. Na koncertu uvijek sudjeluju i brojni gosti iz svijeta duhovne glazbe. Ove je godine koncert ujedno bio i koncertna promocija Terzićevog četvrtog albuma autorske duhovne glazbe.

Prije mise u rovinjskoj župnoj crkvi sv. Eufemije misno slavlje predvodio je vlč. Krunoslav Pačalat, župnik župe bl. Alojzija Stepinca u Koprivnici.

Koncert su vodili Vesna Terzić i Slavko Nedić, glazbeni urednik na Hrvatskom katoličkom radiju. Prva je nastupila Patrizia Sfettina, zatim je zbor „Stepinčeva mladež“ iz župe bl. Alojzija Stepinca iz Koprivnice otpjevao tri pjesme među kojima i pjesmu upućenu nebeskom zaštitniku svoje župe, bl. Stepincu. Nakon kratkog interventa urednika albuma Nedića,  desetak pjesama iz svog bogatog repertoara otpjevao je Davor Terzić, zajedno sa svojim  gostima. Sa Antonijom Tkalecom izveli su Mojsijev i Jaganjčev hvalospjev, skladbu sa ovogodišnjeg Uskrsfesta. Otpjevao je i naslovnu pjesmu albuma „Nisam više sam“,  a zatim zajedno sa Zborom mladih sv. Eufemije, kojeg vodi skupa sa suprugom Vesnom otpjevao „Kako ću te prepoznati“ i druge prigodne skladbe.