Subota, 27 travnja, 2024
MisijeNovosti

Završena akcija „Maslinova grančica – moj dar za misije“

Slijedom poziva dijecezanskog ravnatelja Papinskih misijskih djela preč. Mirka Vukšića, u središnjim danima ožujka, ususret Cvjetnici, u župama Porečke i Pulske biskupije provedena je akcija „Maslinova grančica – moj dar za misije“.

Uključile su se brojne župe iz svih devet dekanata naše biskupije. U župama su vrijedni volonteri grane maslina koje su ostale nakon redovitog orezivanja te plemenite biljke, izrezali na dužinu od oko 30ak cm i uredno zavezali u snopove te posložili u kartonske kutije, koje su potom župnici, ili njihovi suradnici, dostavili na dogovorena mjesta, od kuda su poslane dalje.

Prema izvješću iz dijecezanske koordinacije PMD, prema župama u kontinentalnoj Hrvatskoj te u pojedine župe Riječke nadbiskupije poslano je oko 80 000 maslinovih grančica. Prilog koji vjernici budu dali na Cvjetnicu ujutro za svoju maslinovu grančicu, koju će svećenici prije procesije blagosloviti, biti će poslan za potrebite u misijskim područjima.

G. Krizman

Foto: fcb stranica Župa Gornji Labin