Petak, 26 travnja, 2024
Misije

U Vodnjanu predstavljeni Marijini obroci

U subotu, 4. ožujka 2023., u Vodnjanu je župna kateheza održana u nešto drugačijem obliku. Pozvana su bila ne samo djeca, već i roditelji i svi drugi zainteresirani na predstavljanje Udruge Marijini obroci. Ta međunarodna organizacija osigurava po jedan svakodnevni obrok u školama za svakog malog učenika u siromašnim krajevima, to im omogućava obrazovanje za njihovo bolje sutra – bez siromaštva.

Vodnjanska djeca koja pohađaju župnu katehezu, njih pedesetak, sudjelovala su na adventskim radionicama na kojima su izrađivani adventski vijenci, Župljani su narednih nedjelja za vijence dali novčane priloge, te su sva sakupljena sredstva uplaćena za Marijine obroke, time je 55 djece djece u Africi dobilo ono najnužnije – svakodnevni obrok, za jednu cijelu godinu.

Txt: G. Krizman, Foto: K. Šafarić