Subota, 27 travnja, 2024
Kultura i tradicijaNovosti

Svjedočanstvo i predstavljanje knjige „Jedan na jedan s Bogom“

Crkva sv. Blaža u Vodnjanu imala je priliku u srijedu 07.06 ugostiti Mateja Živkovića, autora knjige ‘Jedan na jedan s Bogom ” i njegovu zaručnicu Kaylu Pinu da podjele svoje iskustvo vjere. Sa mladima koji su prisustvovali susretu, Matej je podijelio svoje svjedočanstvo kako ga je Gospodin privukao bliže sebi te što je sve prošao kroz godine svog života kako bi danas hrabro svjedočio svoju vjeru u Boga. Naime, Gospodin ga je 2010. u Zagrebu čudesno spasio od teške automobilske nesreće iz koje je izašao neozlijeđen te od tada počinje njegovo dublje predanje Bogu. S druge strane, Kayla je odrasla u Bostonu u tradicionalnoj katoličkoj obitelji. Kroz godine svog života Gospodin ju je stalno pozivao na veće predanje, međutim do toga je došlo tek 2019. godine kada je doživjela nezgodu sa nogom uslijed čega je to vrijeme Gospodin iskoristio vrijeme da radi na njezinom srcu i u tim trenucima ona doživljava dublje obraćenje. Spletom okolnosti, Bog ih oboje poziva da pohađaju  Školu molitve te Matej odlazi u Ameriku gdje upoznaje Kaylu. U vrlo kratkom vremenskom periodu od Upoznavanja, Gospodin im je pokazao da ih je upravo On htio zajedno te ondje započinje njihova veza, jedno vrijeme na daljinu ali vrlo brzo dolazi do zaruka. Podijelili su sa svima koji su bili njihovo iskustvo zajedničke molitve i predbračne čistoće te oboje istaknuli i naglasili mladima kako je bitno da imaju povjerenja u Boga te da uvijek budu strpljivi i vjerni Bogu da će se On pobrinuti za njih i na njihov put dovesti pravu osobu.

Foto i txt: Župa Vodnjan