Petak, 19 travnja, 2024

Sveta Katarina u znaku obnove

Ove je godine župa sv. Katarine, u Pićanskom dekanatu, svoj župni blagdan dočekala u izrazito obnovljenom ozračju. Naime, uoči blagdana, od 22. do 25. studenog održana je prigodna duhovna obnova koju je predvodio vlč. Marinko Barbiš, rektor Svetišta Majke Božje Goričke na otoku Krku. On je kroz tri dana uoči blagdana sv. Katarine, tamošnje župljane, ali i mnoge druge koju su dolazili iz bližih i daljih mjesta, proveo kroz seminar nove evangelizacije pod naslovom „Liječite bolesne“(Mt, 10,8). Gost propovjednik predvodio je misni slavlje i na sam blagdan. Tom su prigodom prije mise djeca održala prigodni recital, u kojem su naglašeni svi elementi te proslave.

Župnik, preč Antun Kurelović je izrazio zahvalnost svima koji su na bilo koji način, bilo radom ili donacijama, sudjelovali u materijalnoj obnovi crkve, te naglasio činjenicu da su župljani za ovu obnovu dali mnogo više donacija, u odnosu na sve prethodne obnove crkve, a jaku su puno učinili i darujući svoje vrijeme i svoj rad u uređenje crkve. Nabavljene su nove klupe i obojana je unutrašnjost, te je uređen još niz manjih tehničkih detalja kako bi ta crkva bila još udobniji ‘obiteljski dom župe’.