Četvrtak, 25 travnja, 2024

Spomendan bl. Marije od Propetog Isusa Petković

Danas se slavi spomendan bl. Marije od Propetog Isusa Petković, utemeljiteljice reda  Časnih sestara Kćeri milosrđa samostanskog reda sv. Franje.

Povodom blagdana Blaženice danas u 18 sati biti će svečana misa u crkvi sv. Josipa koju će predvoditi fra Željko Klarić, iz pulskog samostana sv. Ivana Krstitelja, nakon čega će nastupiti djeca iz Dječjeg vrtića „Marija Petković“, zajedno sa časnim sestrama i odgojiteljicama.

Marija Petković rođena je u Blatu na Korčuli 1892. godine. Papa Ivan Pavao II. proglasio ju je blaženom 6. lipnja 2003. u Dubrovniku, prilikom trećeg posjeta Hrvatskoj. U oltaru pulske župne crkve sv. Josipa čuvaju se moći Blaženice, jer su tu živjele časne sestre toga Reda po svom dolasku u Pulu 1947. Danas časne toga reda vode Dječji vrtić i jaslice „Marija Petković“ pri župi Krista Spasitelja na Velom Vrhu.