Petak, 26 travnja, 2024

Razrješenja i imenovanja 2007. godine

Dekretom porečkog i pulskog biskupa mons. Ivana Milovana početkom kolovoza izvršene su sljedeće personalne promjene u Porečkoj i Pulskoj biskupiji:

Vlč. Simon Kvaternik, razriješen je službe župnika u Kanfanaru i stavljen na raspolaganje ljubljanskom nadbiskupu.

Vlč. Alejandro Castillo, imenovan je župnikom Kanfanara.

Vlč. Milan Blaha, razriješen je službe župnika Roča i Huma, te župnog upravitelja župe Lanišće i stavlja se na raspolaganje vrhbosanskom nadbiskupu.

Vlč. Dalibor Pilekić, razriješen je službe župnog vikara u Buzetu, Črnici i Sovinjaku te imenovan župnikom Roča, Huma i Lanišća.

Preč. Rudolaf Koraca, razriješen je službe upravitelja župa Grožnjan, Krasica i Kostanjica.

Preč. Ilija Jakovljević, razriješen je službe upravitelja župe Žminj.

Jordan Rovis, razriješen je službe župnika u Katedrali u Puli i imenovan je župnikom župe Žminj.

Vlč. Ilija Pavlović, imenovan je upraviteljem župe Katedrala u Puli s rezidencijom.

Vlč. Luka Pranjić, mladomisnik, imenovan je upraviteljem župa Grožnjan, Kostanjica i Krasica te župnim vikarom u župi Umag.

Vlč. Jure Purkić, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u župi Krista Spasitelja u Puli.

Vlč. Hrvoje Okadar, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom u župama Buzet, Črnica i Sovinjak.

O. Đuro Vuradin, imenovan je bolničkim kapelanom u Puli.