Petak, 3 svibnja, 2024

Pula: Proslavljen blagdan bl. Mihaela Sopoćka

U ponedjeljak, 15. veljače 2016., u pulskoj kapeli Milosrdnog Isusa u Kući skrbi sv. Polikarpa proslavljen je blagdan bl. Mihaela Sopoćkog, ispovjednika i duhovnika svete Faustine i osnivača Družbe sestara Milosrdnog Isusa.

Misno slavlje, predvodio je p. Đuro Vuradin, gvardijan pulskog franjevačkog  samostana sv. Franje Asiškog  uz koncelebraciju više svećenika. Nakon kratkog podsjećanja na životopis bl. Sopoćka propovjednik je napomenuo  kako je Blaženiku od strane crkvenih vlasti 40 godina bilo zabranjeno govoriti o viđenju s. Faustine. U kazni je bio ponizan, naglasio je p. Đuro, te se je za to vrijeme obrazovao.

Galerija: http://www.biskupija-porecko-pulska.hr/galerija/category/160-pula-proslavljen-blagdan-bl-mihaela-sopocka.html

Tišina nas često zbunjuje, no upravo u tišini Gospodin djeluje i raste u nama.  Sopoćko je tu kušnju, koja mu je došla od matične institucije, rado prihvatio, zbog potpunog uvjerena da Crkva djeluje nadahnuta Duhom Svetim. Crkva nam šalje svece i blaženike da bi nam svojim primjerom pomogli u oblikovanju naše nutrine prema Božjem naumu, zaključio je p. Đuro.

Prije misnog slavlja izmoljena je krunica Božjeg milosrđa, a misu su glazbeno animirali članovi Udruge Radnici Milosrdnog Isusa. Na kraju mise održano je čašćenje relikvija bl. Mihaela Sopoćkog koje su u toj kapeli čuvaju zajedno sa moćina sv. Faustine Kowalske.

Družba Sestara Milosrdnog Isusa u Puli djeluje od 2000.g, u Domu za starije i nemoćne “Sveti Polikarp”, na adresi Tomasinijeva 13. Tada je tamo otvorena i kapela Milosrdnog Isusa.