Ponedjeljak, 6 svibnja, 2024

Prvopričesnici uljepšali proslavu svetkovine Duhova

Ove godine je blagdan Duhova posebno svečano proslavljen u Barbanu. Svojim prisustvom su misu uveličali prvopričesnici. Oni su svoju Prvu pričest primili ove godine na Bijelu nedjelju, u narodu poznatu i kao Mali Vazam. Misa je započela njihovom procesijom u bijelim haljinicama, što simboliziraju čistoću i pripadnost vjeri, bliskost s Isusom Kristom.

Misno slavlje predvodio je župnik Bernard Jurjević a Župni zbor pod vodstvom maestra Deana Visintina je pjevanjem uveličao svečanost. Svećenik je veoma nadahnuto govorio u propovijedi, obraćajući se nazočnim župljanima. Posebno je istaknuo ulogu Duha Svetoga u životu svakog vjernika i potaknuo ih da vjeruju Evanđelju, zazivajući za svih milost i Božji blagoslov. Osjećalo se svečano ozračje, koje je svima donijelo radost i nadu u srca.

Napisala – Nevia Kožljan