Petak, 26 travnja, 2024

Prvi križni put po naselju

Treće korizmene nedjelje prvi je put, u novije vrijeme, u pulskoj župi sv. Ivana Krstitelja održana pobožnost križnog puta po ulicama naselja. Krenuvši iz unutarnjeg dvorišta crkve, vjernici, predvođeni križem, ministrantima te župnikom p. Đurom Hontićem, prošli su ulicama sv. Felicite, Monte Magno i Škokovica moleći pobožnost križnog puta te pjevajući prigodne pjesme.

Po povratku do crkve pobožnost je završena u prednjem dvorištu crkve. Osim široke palete radova koji su u tijeku u cilju što skorijeg potpunog uređenja novizgrađene crkve, napose veseli i razvoj pastoralnog života te župne zajednice. Taj rast u zajedništvu plod je očito izvrsne suradnje župljanja i župnika p. Hontića, te župnih vikara p. Jeronima Vujića i p. Željka Klarića.