Četvrtak, 25 travnja, 2024

Poziv na konferenciju za novinare

Sa željom da javnost pravovremeno izvijestimo o događanjima koji nam predstoje uoči proslave beatifikacije, a koji su ujedno i svojevrsna priprema za nju, ljubazno Vas pozivamo na konferenciju za novinare koja će se održati u Puli, u ponedjeljak, 19. kolovoza u 10 sati, u prostorijama župe Sv. Antuna. Na konferenciji će biti predstavljen bogat kulturno-umjetnički i duhovni program proslave „Dani mučeništva Miroslava Bulešića” u Lanišću i Svetvinčentu, te će se ujedno podsjetiti javnost na važnost i način prijave za sudjelovanje na slavlju 28. rujna.

Teme konferencije:
– Najava proslave i predstavljanje programa „Dani mučeništva Miroslava Bulešića” u Lanišću i Svetvinčentu.
– Obavijesti o tijeku priprema za beatifikaciju i načinu prijave za sudjelovanje na slavlju.

Konferenciji će nazočiti:

mons. Vilim Grbac, generalni vikar Porečke i Pulske biskupije
vlč. Dalibor Pilekić, župnik u Lanišću
dr.med. Vladimir Žmak, župljanin župe Lanišće i predsjednik Matice hrvatske – ogranka u Lanišću

Nadajući se Vašem dolasku, unaprijed zahvaljujemo i srdačno Vas pozdravljamo!

Organizacijski odbor za pripremu slavlja beatifikacije Miroslava Bulešića