Četvrtak, 25 travnja, 2024

Porečka i Pulska biskupija pomaže stanovnicima poplavljenih područja

Uslijed velikih stradanja stanovnika poplavljenih područja u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini te Srbiji Porečka i Pulska biskupija uključila se u pružanje pomoći stanovnicima iz poplavljenih područja.

Biskupija je zajedno s biskupijskim Caritasom uputila već financijsku pomoć stradalnicima. Biskup ordinarij, mons. Dražen Kutleša uputio je pismo svim župnim uredima te poziva župnike neka potaknu svoje župljane na pomaganje stanovnicima poplavljenih područja. Biskup je nadalje odredio je da će svi milodari sakupljeni na misama u nedjelju, 25. svibnja 2014., biti za pomoć stradalnicima poplavljenih područja. Sredstva sakupljena kao milostinja toga dana biti će putem Biskupskog ordinarijata žurno proslijeđena potrebnima.

Za slanje hrane, potrepština i odjeće ljudi se mogu javiti svojim župnicima koji će ih uputiti u najbližu župu gdje se sakuplja pomoć.