Petak, 19 travnja, 2024

Pićan: Krštenje petog djeteta u obitelji Švić

U nedjelju, 11. siječnja 2009. na župnoj misi u 11 sati u Pićnu, mons. Ivan Milovan, porečki i pulski biskup krstio je peto dijete u obitelji Švić, malu Terezu – Anu.

Biskup Milovan u homiliji izražavajući radost ovog lijepog slavlja u župi Pićan, čestitao je obitelji Švić što je otvorena daru života te što i danas u vremenu hedonizma i materijalizma postoje obitelji koje na pravo mjesto stavljaju život. Obitelji koje svoje pouzdanje stavljaju u Boga spremne su prihvatiti novi dar života. Njima dijete nije samo obveza i poteškoća, već ponajprije neizmjerni Božji dar. Biskup je istaknuo da su djeca blagoslov najprije obitelji a potom župe i društva.

Na kraju mise svoju čestitku su uputili župljani i župnik preč. Antun Kurelović koji je čestitao obitelji na petom djetetu, napose ocu koji iako je izgubio fizički vid, nije izgubio onaj duhovni kako sam otac zna ponavljati.