Petak, 26 travnja, 2024
Iz medija / pressMiroslav Bulešić

Obavijest medijima

Poziv na konferenciju za novinare

U četvrtak, 16. kolovoza 2007. godine u prostorijama Pastoralnog centra i župe svetog Josipa u Puli (ulica Dinka Vitezića 32, 52100 Pula) s početkom u 11:00 sati.

Tema: PROSLAVA 60. OBLJETNICE MUČENIČKE SMRTI SLUGE BOŽJEGA MIROSLAVA BULEŠIĆA.

Poštovani,
Ove godine naša Biskupija porečka i pulska zajedno sa cijelom domovinskom Crkvom proslavlja 60. obljetnicu mučeničke smrti Sluge Božjega Miroslava Bulešića. Svečana proslava bit će u Svetvinčentu, 24. VIII. 2007. s početkom u 17 sati. Svečano misno slavlje predvodi kardinal Josip Bozanić u zajedništvu s hrvatskim biskupima i svećenicima iz svih naših biskupija.

Program događanja:
-petak 24.08.2007.

1. LANIŠĆE – mjesto mučeničke smrti Sluge Božjega
 11,00 sati – Molitva Srednjeg časa
– predvodi: Josip kard. Bozanić
– nagovor: mons. dr. Mile Bogović

2. SVETVINČENAT, rodna župa Sluge Božjega,(u župnoj crkvi nalazi se njegov grob)
17,00 sati: Predprogram
18,00 sati: Misno slavlje, predvodi Josip kard. Bozanić u koncelebraciji nad/biskupa i svećenika.

O tim događanjima će na konferenciji za novinare govoriti: biskup porečki i pulski mons. Ivan Milovan, vicepostulator kauze za kanonizaciju Sluge Božjeg mons. dr. Vjekoslav Milovan, kancelar biskupije vlč. mr. Ilija Jakovljević i Koordinator tehničkog odbora vlč. mr. Lino Zohil.

Molimo Vas da Vaša novinarska ekipa sudjeluje na konferenciji za novinare, te da o proslavi 60. obljetnice mučeničke smrti sl. Božjega Miroslava Bulešića izvijestite u Vašem cijenjenom mediju.
Nadamo se Vašem odazivu.

S poštovanjem,
Vlč. Ilija Jakovljević
Kancelar Biskupije

U Poreču, 13. kolovoza 2007.

Kontakt:
BISKUPIJA POREČKA I PULSKA
Tel. 052/432-064 ili vlč. Ilija Jakovljević, mob. 098/185-6570; biskupija-porec@pu.htnet.hr