Utorak, 21 svibnja, 2024
GlazbaIz medija / press

Naša zvona o glazbi, smotrama zborova i mons. Bartoliću

Naš gost u emisiji “Naša zvona”, u nedjelju, 6. studenog, je vlč. Rudolf Koraca sa kojim razgovaramo o glazbenom životu naše biskupije i najavljujemo smotre zborova po dekanatima. Prisjetili smo se i nedavno preminulog mons. Ivana Bartolića te poslušali praizvedbu njegove posljednje skladbe, “Himna Lindaru”.

Pok. mons. Ivan Bartolić je u kolovozu ove godine, (dva mjeseca prije smrti) skladao pjesmu “Himna Lindaru” i poslao je Zboru Župe sv. Mohora i Fortunata u Lindaru, želeći se tako oprostiti od župe kojom je upravljao više od tri desetljeća i koju je jako volio. Zbor je namjeravao posjetiti ga u Svećeničkom domu Betanija i ondje je pred njim premijerno izvesti, no stjecajem okolnosti pjesma je svoju praizvedbu doživjela na njegovoj sprovodnoj misi, u lindarskoj župnoj crkvi, u ponedjeljak, 31. listopada 2016., i tada je nastala snimka.)