Subota, 20 travnja, 2024

Krštenje četvrtog djeteta

Uoči Nedjelje Dobrog Pastira, u subotu 28. travnja 2007. u sv. Katarina, porečki i pulski biksup mons. Ivan Milovan krstio je četvrto dijete obitelji Brenko, malog Daniela, iz sela Orič, župe Pićan.  Na početku misnog slavlja sve nazočne pozdravio je župnik preč. Antun Kurelović koji je izrazio radost zbog ovog slavlja, napose čestitao roditeljima na odvažnosti i vjeri da ovoj župi i Crkvi podare dar života.  Biskup Milovan u homiliji čestitao je obitelji Brenko na nesebičnosti i otvorenosti prema životu, unatoč sve većim tendencijama da se umanji dostojanstvo obitelji i života. Naglasivši kao su djeca najsigurnija budućnost svake obitelji, te tamo gdje se ne čuje dječji plač, smijeh, igra tamo nastupa pustoš.  Slavlje obitelji Brenko nastavilo su u obiteljskoj kući uz brojne prijatelje i rodbinu.