Četvrtak, 25 travnja, 2024
Katehetski ured

Katehetski dan Porečke i Pulske biskupije

U Pazinskom kolegiju je, u četvrtak, 28. kolovoza 2014. godine, održan Katehetski dan za Porečku i Pulsku biskupiju.

Tema susreta bila je: Kršćansko – muslimanski odnosi u današnjem svijetu. Predavač je bio dr. sc. Tomislav Kovač, viši asistent na Katedri fundamentalne teologije KBF-a Sveučilišta u Zagrebu.

Poziv je poslan svim vjeroučiteljima koji djeluju u osnovnim i srednjim školama na području Biskupije, kao i svećenicima, župnim katehetama, odgajateljicama u vjeri u predškolskim ustanovama i studentima teologije. Okupilo se preko osamdeset vjeroučitelja.

Predavač je na vrlo jednostavan i lako razumljiv način govorio o počecima i bitnim oznakama islama, te o odnosu islama prema drugim religijama. Dotakao se i „dodirnih točaka“ islama i kršćanstva, ali je govorio i o razlikama. I sama je Crkva nakon Drugog Vatikanskog koncila više otvorila vrata za dijalog s muslimanima koji zajedno s nama i Židovima slave istoga Boga.

Nakon predavanja profesor je odgovarao na mnoga pitanja koja je izazvao svojim vrlo zanimljivim izlaganjem.

Uslijedile su obavijesti iz Katehetskog ureda o planu i programu zajedničkih susreta kroz novu školsku godinu, podjela mandata i potvrda vjeroučiteljima. Skup je završio zajedničkim ručkom.