Ponedjeljak, 6 svibnja, 2024
Glazba

Grupa “Emanuel” nastupila u Labinu

U subotu, 23. rujna, u crkvi Rođenja Marijina u Gornjem Labinu ljubitelje duhovne glazbe svojim je nastupom oduševila grupa „Emanuel“. Jedna je to od najpopularnijih grupa koja izvodi duhovnu glazbu na hrvatskoj glazbenoj sceni. Osvojivši dva Porina (2019. i 2023.) nastavlja promovirati kršćansku glazbu i kroz koncerte koji su oblikovani kao večer slavljenja. U gornjolabinskoj crkvi subotnja je večer bila obilježena uzvišenim izvođenjem glazbenih taktova u čast Gospodinu, a prisutni su bili poneseni te su prihvatili i zajedno zapjevali Bogu. Pjesma  se razlijegala crkvom i poput kada uzdizala Bogu. U zraku se osjetilo zajedništvo i kako su u tom trenutku svi jedno srce i jedan duh.

Nakon koncerta, grupa „Emanuel“ se zadržala u našem gradu i sutradan te je predvodila liturgijsko pjevanje na nedjeljnoj sv. misi. Zahvalni smo župi Rođenja Marijina i Gradu Labinu koji stoje iza organizacije ovog duhovnog koncerta, a sve u sklopu Projekta obilježavanja 400 god. Zvonika sv. Justa. (LB)