Subota, 27 travnja, 2024
Kultura i tradicijaNovosti

Film „Razgovor“ u Puli okupio mnogo gledatelja

U nedjelju, 25. veljače, nakon pobožnosti križnog puta i večernje mise, u pulskoj crkvi sv. Pavla apostola prikazan je film „Razgovor“, redatelja Dominika Sedlara. Prije filma okupljenima se obratio producent, Ivica Borzić, koji je uz ostalo najavio nove filmske projekte domoljubne tematike, te izrazio je namjeru snimanja filma o bl. Miroslavu Bulešiću.

Producentu se je u ime okupljenih vjernika zahvalom obratio župnik domaćin preč. Milan Mužina.

Ulaz je bio besplatan, a na izlazima iz crkve bile su košarice za dobrovoljni prilog, sav prihod namijenjen je opremanju muzeja djece u Domovinskom ratu koji će biti otvoren ovo godine u okolici Vukovara.

Scenarij filma se temelji na stvarnom i jedinom susretu između novoizabranog predsjednika Jugoslavije Josipa Broza Tita i poglavara Katoličke crkve u Hrvatskoj, Alojzija Stepinca, koji se dogodio u Zagrebu, 4. lipnja 1945.

Više o filmu: https://www.croatia-film.hr/razgovor.html

G. Krizman