Ponedjeljak, 29 travnja, 2024

Cvjetnica u Poreču

Nedjelja Cvjetnica svečano je proslavljena u župama Porečke i Pulske biskupije. U biskupskom sjedištu u Poreču slavlje je predvodio mjesni Biskup mons. Ivan Milovan u koncelebraciji sa župnikom Pahovićem i župnim vikarom J. Hernandezom. Obred blagoslova grančica je bio ispred crkve Gospe od Anđela na središnjem trgu u Poreču, a u procesiji do Bazilike gdje je služena sv. misa, pjevanje su predvodili članovi neokatekumenskih zajednica.

U homiliji se biskup osvrnuo na cvjetnicu kao Dan mladih: “Djeca i mladi, kao ono u Jeruzalemu u povorci za Isusom i danas se lako oduševljavaju i slijede one koji ih znaju privući. Krist je i danas dostojan da ga svi oduševljeno slijedimo iako je zahtjevan svojim primjerom i pozivima, kako to pokazuje i muka Isusova.”

Na Cvjetnicu popodne su u porečkoj župi tradicionalno održane velike uskrsne ispovijedi za vjernike Poreča i okolice.