Subota, 20 travnja, 2024

Poreč: Proslava obnove crkve

Na uskrsni ponedjeljak kad se od starine vjernici Poreča hodočasnički okupljaju u crkvi «Madonna del monte» na periferiji grada, ove je godine održana proslava velike obnove te crkve što se je pod nadzorom konzervatora izvela tijekom 2008. Zahvalno misno slavlje predvodio je biskup mons. Ivan Milovan a kod mise su bili i gradski čelnici Poreča te veliko mnoštvo puka. U homiliji je biskup istaknuo potrebu trajne duhovne obnove žive Crkve koja živi od vjere u uskrsnuće i obnavlja se uskrsnim sakramentima vjere. Na kraju sv. mise župnik preč. Petar Pahović, uz prigodno iznošenje nekih zanimljivosti iz bogate povijesti crkve, zahvalio je Gradu Poreču i raznim pojedincima na donacijama kojima su pomogli ovu zahtjevnu obnovu. U sada obnovljenoj crkvi «Gospe od Brijega» unaprijed će se redovito tjedno služiti sv. misa subotom popodne za potrebne vjernika iz obližnjeg Doma umirovljenika ali i drugih vjernika onog dijela grada.