Povodom svetkovine sv. Petra i Pavla apostola za potrebe Tiskovnog ureda snimljen je razgovor s preč. Milanom Mužinom, župnikom Župe sv. Pavla i pulskim dekanom. On uz ostalo progovara i tome zašto ta župa slavi samo sv. Pavla ap. za svog patrona, a ne i sv. Petra. U nastavku podsjeća na lik i djelo, ali nadasve na poruke sv. Pavla apostola vjernicima svakoga vremena. Poslušajte…

Na Veliki četvrtak svi kršćani diljem svijeta se prisjećaju događaja Isusove Posljednje večere sa svojim apostolima i ustanovljenja Euharistije, što se svečano slavi Misom Večere Gospodnje.

Danas, na Veliki četvrtak, slavimo tri obljetnice: 1. obljetnicu ustanovljenja sakramenta Sv. Euharistije, 2. obljetnicu ustanovljenja svećeničkog reda, 3. obljetnicu proglašenja Isusove nove zapovijedi ljubavi: „Ljubite jedni druge kao što sam ja vas ljubio“ (Iv 13,34). Danas se prisjećamo kako je Isus preoblikovao židovsku Pashu u Pashu Novog saveza.  Žarko vas preporučujem nebeskom zagovoru blaženog Miroslava Bulešića. Naš je Blaženik s nama i raduje se našem svećeničkom zajedništvu.

Na Cvjetnicu je više župa diljem Porečke i Pulske biskupije prenosilo uživo misno slavlje.

Nema događanja