Retrospektivu Izložbe "Hrvatski sveci i blaženici" porečki i pulski biskup mons. dr. Dražen Kutleša otvorio je u petak, 14. lipnja u povijesnoj Kapitularnoj dvorani pulskog Franjevačkog samostana S. Franje Asiškog. O izložbi su tom prigodom govorili: gvardijan tog samostana p. Đuro Hontić, rektor Nacionalnog svetišta sv. Josipa iz Karlovca mons. Antun Sente ml., akademski slikar David Ivić te biskup Kutleša.

U Kanfanaru, 17. po redu Dvigrad festival - međunarodni festival rane glazbe, pod nazivom "Povratak ishodištu-vraćam se tebi Dvigrade", započeo je na Nedjelju Muke Gospodnje, 14. travnja, u župnoj crkvi sv. Silvestra.  Ove su godine gosti bili KUD „Mate Balota“ i zbor Župe Rođenja Blažene Djevice Marije iz Raklja te Vokalna skupina „Soli Deo Gloria“ iz Pule.

Na drugom izdanju izložbe o jaslicama mogu se vidjeti jaslice napravljene od najrazličitijih materijala, pa čak i od filtera cigareta. Ove su se godine aktivirali brojni domaći izlagači pa se tako kao scenografija može vidjeti minijaturna replika galižanske crkve sv. Justa i župne crkve pulske Župe Krista Spasitelja.

Završena je prva faza obnove jednog od najznačajnijih samostanskih kompleksa u Istri, samostana Sv. Mihovila u Kloštru, unutar kojeg se nalaze crkva Sv. Mihovila iz 11.stoljeća i crkva Sv. Marije iz 6. stoljeća.