BISKUPSKI ORDINARIJAT

 

 Apostolski upravitelj Porečke i Pulske biskupije                                                                                          

Mons. Dražen Kutleša, nadbiskup                                                                                            

                                              

Biskupski ordinarijat

Dobrilina 3, 52440 Poreč                                                                        

                                                                                                

Generalni vikar

Mons. Vilim Grbac                                                                               

 

Kancelar

Sergije Jelenić                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Ekonomat                                                                                                            

Sergije Jelenić,  v. d. ekonom                                                                 

                                                                                                     

Biskupijska ustanova za uzdržavanje klera – BUUK                                         

 Mladen Pranjić                                                                           

                                                                                                                           

Biskupijski arhiv

Branka Poropat, arhivar                                                                                  

    

Povrat imovine

Ilija Jakovljević, povjerenik

Jordan Matković

 

Katehetski ured                         

Maksimilijan Buždon, predstojnik                                                                                     

Sergije Jelenić, tajnik                                                                                  

    

Interdijecezanski ženidbeni sud I. stupnja u Rijeci

Ilija Jakovljević, pridodani sudski vikar

 

Ured za obitelj

Mladen Pranjić, predstojnik                                                                                       

Patricija Radošić- Šabalja, stručni suradnik                                                    

Savjetovalište Pazin - Tomislav Vurusić, stručni suradnik       

 

Povjerenstvo za zaštitu maloljetnika i ranjivih osoba

 Maksimilijan Buždon, povjerenik

                                                                                                                     

Tiskovni ured

Gordana Krizman, voditelj

 

BISKUPIJSKA VIJEĆA

 

Zbor savjetnika(1. 3. 2013. – 1. 3. 2018.)

  - U iščekivanju dostave novih imenovanja iz Biskupijskog ordinarijata -

 

Svećeničko vijeće(1. 3. 2013. – 1. 3. 2018.)

Mons. Dražen Kutleša, nadbiskup, predsjednik

Izabrani članovi (kan. 497,1°):

 - U iščekivanju dostave novih imenovanja iz Biskupijskog ordinarijata -

Članovi po obavljanju službe(kan.497, 2°):

Vilim Grbac, generalni vikar

Sergije Jelenić, kancelar, v. d. ekonom

 Članovi imenovani slobodno od dijecezanskog biskupa(497,2°):

 - U iščekivanju dostave novih imenovanja iz Biskupijskog ordinarijata -

 

 Ekonomsko vijeće (1. 3. 2013. – 1. 3. 2018.)

 - U iščekivanju dostave novih imenovanja iz Biskupijskog ordinarijata -

Ekonom Biskupije

Ravnatelj BUUK-a

 

BUUK - Biskupijska ustanova za uzdržavanje klera

 i drugih crkvenih službenika (10. 3. 2014. – 10. 3. 2019.)

- U iščekivanju dostave novog imenovanja iz Biskupijskog ordinarijata -

 

Upravno vijeće BUUK-a (10. 3. 2014. – 10. 3. 2019.)

- U iščekivanju dostave novih imenovanja iz Biskupijskog ordinarijata -

 

 Katehetsko vijeće

Maksilijan Buždon, pročelnik

Sergije Jelenić, tajnik

- U iščekivanju dostave novih imenovanja iz Biskupijskog ordinarijata -

 

 Vijeće za duhovna zvanja, ministrante i pastoral mladih (11. 9. 2014. –11. 9. 2019.)

- U iščekivanju dostave novih imenovanja iz Biskupijskog ordinarijata - 

 

 Vijeće za pastoral obitelji i duhovnost laika(30. 9. 2014. – 30. 9. 2019.)

- U iščekivanju dostave novih imenovanja iz Biskupijskog ordinarijata -

 

 Vijeće za liturgiju i crkvenu glazbu(11. 9. 2014. – 11. 9. 2019.)

- U iščekivanju dostave novih imenovanja iz Biskupijskog ordinarijata -

 

Vijeće za crkvenu umjetnost i graditeljstvo(11. 9. 2014. – 11. 9. 2019.)

- U iščekivanju dostave novih imenovanja iz Biskupijskog ordinarijata -

 

 Vijeće za crkvene arhive i knjižnice (11. 9. 2014. –  11. 9. 2019.)

- U iščekivanju dostave novih imenovanja iz Biskupijskog ordinarijata -

 

 Vijeće za promicanje kulta bl. Miroslava Bulešića i Francesca Bonifacia

Vilim Grbac, generalni vikar, pročelnik

Ilija Jakovljević, vicepostulator,

Milan Zgrablić,predstojnik vijeća za liturgiju,

Rikard Lekaj, predstojnik vijeća za duhovna zvanja,

Josip Mašina, župnik župe Lanišće,

Darko Zgrablić, župnik župe Svetvinčenat,

Miroslaw Paraniak, župnik župe Krasica.     

 

 Pastoralno vijeće Porečke i Pulske biskupije(4. 10. 2011.- 4. 10 2015.)                    

Mons. Dražen Kutleša, biskup, predsjednik

 - U iščekivanju dostave novih imenovanja iz Biskupijskog ordinarijata -

     

 

 DELEGATI-REFERENTI

 

Povjerenstvo za orgulje (povijesne i spomeničke)

Mladen Juvenal Milohanić, referent                                                                    

 

Delegat za pastoral turista

Marijan Jelenić

 

Delegat za pastoral pomoraca

Milan Mužina                                                                                                       

 

Biskupijski ravnatelj Papinskih misijskih  djela

Mirko Vukšić                                                                                                      

 

Kapelan pulske bolnice                                 

o. Đuro Vuradin                                                                                                 

 

Duhovni asistent zatvorenika                                               

Milan Mužina                          

 

Kapelan  studenata                                                                                                         

Uspon Sv. Franje 5, 52100 Pula

o. Đuro Vuradin                                                                                          

 

Povjerenik za redovnice

o. Đuro Hontić                                                                              

                 

 Povjerenik za ekumenizam

Milan Mužina                                                      

                                                                       

 Povjerenik za Popis žrtava II. svjetskog rata i poraća

Ilija Jakovljević

 

 

 

 

 

Najave i obavijesti

Četvrtak: 8 Pro 2022
Advent u katedrali
Nedjelja: 11 Pro 2022
Obilježavanje 50. obljetnice djelovanja Družbe sestara milosrdnica u Žminju

Istaknuto

 

 

 

100. obljetnica

Miroslav Bulešić

Zaklada

Biskupija na Facebooku

Biskupija na YouTube

Kalendar događanja

Foto galerija

Ova web stranica koristi kolačiće

Ova web stranica koristi kolačiće radi što boljeg iskustva posjetitelja stranice. Klikom na poveznicu 'Informacije' saznajte više o kolačićima. Klikom na poveznicu 'Prihvaćam' potvrđujete prihvaćanje kolačića na ovim stranicama.