Subota, 20 travnja, 2024

Župa Barban organizirala humanitarni koncert

Održan humanitarni koncert „Srce na dlanu u Barbanu“ za Massima Bulić i Dječju onkologiju u Rijeci.

Župa Sv. Nikole Barban organizirala je humanitarni koncert za liječenje teško nastradalog sumještanina Barban Massima Bulić i Dječju onkologiju u Rijeci i udrugu „Riječko srce“, koji se održao u srijedu 14. lipnja 2017., s početkom u 20 sati na barbanskoj Placi. Na koncertu su nastupali Župni zborovi Cere, Sutivanac i Barban, zbor Osnovne škole Jure Filipovića Barban „Barbanski tići“, KUD Barban, Grupa Barban Stones, mladi barbanski harmonikaši Leonardo Rojnić i Ivan Licul, Grupa Paljarica, mladi pjevači Antea Hrelja i Gianluca Draguzet, poznati istarski pjevači Davor Marović, Alen Lazarić, Serđo Valić, Alen Vitasović te Serđo Pavat uz Alfa time band.

Koncert je bio humanitarnog karaktera, a sav prihod od prodaja ulaznica namijenjen je za Massima i Dječju onkologiju u Rijeci. Cijena ulaznice je bila 10 kuna, tiskano je 800 ulaznica, a sav prihod od prodanih ulaznica namijenjen je za Massima i Dječju onkologiju u Rijeci. Prodajom ulaznica i donacijama sakupljeno je  ukupno 35.000,00 kuna. S ulaznicama je bilo moguće sudjelovati u lutriji koja je sadržavala 500 nagrada sponzoriranih od strane 300 sponzora. Okupilo se više od 1 000 ljudi, od kojih je bilo veliki broj mladih. Konzumiranjem hrane i pića također su dali svoj prilog ovom humanitarnom koncertu. Župnik Bernard Jurjević zahvaljuje svima na suradnji jer se njegova ideja ne bi mogla ostvariti bez pomoći ostalih. Bio je to veliki tim mještana Općine Barban, a i sponzori su se rado odazvali. Organizator koncerta je Župa Sv. Nikole Barban, a suorganizatori Općina Barban, KUD Barban, Osnovna škola Barban, Roy Bar i Konoba Prstenac.