Četvrtak, 28 ožujka, 2024
Miroslav BulešićNovosti

Uskoro predstavljanje foto monografije o beatifikaciji bl. Miroslava Bulešića

U predvečerje 70. obljetnice mučeništva, u laniškoj župnoj crkvi, uz Duhovni dnevnik Blaženika održat će se i predstavljanje foto monografije  „Blaženi Miroslav Bulešić – beatifikacija“.

Monografija tekstom, fotografijama i preslikama dokumenata donosi povijest kauze, bogati prikaz veličanstvene proslave beatifikacije u pulskoj Areni, ali i prikaz prijenosa zemnih ostataka Blaženika iz groba na dnu svetvinčentske crkve u oltar. Nakladnici ovog prestižnog izdanja su Porečka i Pulska biskupija te „Josip Turčinović“ d.o.o., a izdanje je uredio kancelar biskupije preč. Sergije Jelenić sa timom suradnika. Više o monografiji na samom predstavljanju, u srijedu, 23. kolovoza, u 18 sati u laniškoj župnoj crkvi sv. Kancija, Kancijana i Kancijanile.