Petak, 19 travnja, 2024

U Roču blagoslovljena nova kapelica sv. Josipa

viber image 2022 12 08 12 15 54 568U subotu, 03. prosinca 2022., mons. Ivan Milovan, porečki i pulski biskup u miru, je u Roču, tijekom prigodnog misnog slavlja, posvetio novu kapelicu posvećenu sv. Josipu i blagoslovio kip tog Božjeg ugodnika. Kapela je napravljena isključivo zahvaljujući donacijama dobrih ljudi i župljana te velikim angažmanom gradonačelnika Damira Kajina i župnika Josipa Mašine. Kapela ima 45 sjedećih mjesta i posvećena je sv. Josipu po čijem zagovoru je i providnost došla. U ročkoj župi sv. Bartolomeja mise kroz tjedan će se od sada održavati upravo u toj kapeli sve dok traju restauratorski radovi u župnoj crkvi. Nakon mise i blagoslova uslijedila je zakuska za sve prisutne.