Četvrtak, 25 travnja, 2024
Miroslav BulešićNovosti

U Lanišću trodnevnica povodom 75. obljetnice mučeništva bl. M. Bulešića

Ove se godine navršava 75. obljetnica mučeništva bl. Miroslava Bulešića.

U Lanišću, mjestu njegova mučeništva, u nedjelju, 21. kolovoza započinje trodnevnica. Prvoga dana misu u laniškoj župnoj crkvi sv. Kancija, Kancijana i Kancijanile, s početkom u 11:30 sati, predvodi vlč. Tomislav Markić, ravnatelj dušobrižništva za Hrvate u inozemstvu. Drugoga dana, u ponedjeljak, 22. kolovoza, nakon klanjanja, mogućnosti za ispovijed i krunice, misu u 18 sati predvodi vlč. Marko Dokoza, župnik na Otoku Ugljanu. Trećega dana, u utorak, 23. kolovoza, svečanu svetu misu pjevanu po Laniški, s početkom u 18 sati, predvodi vlč. Antun Sente, rektor Nacionalnog svetišta sv. Josipa u Karlovcu.

Na samu 75. obljetnicu, u srijedu, 24. kolovoza, svečanu misu u 11 sati predvodi preč. Milan Mužina, pulski dekan i župnik Župe sv. Pavla ap. To će misno slavlje animirati Župni zbor sv. Pavla ap. u Puli.