Petak, 29 ožujka, 2024

Sveti Nikola i humanitarni adventski tjedan

U Barbanu je proslava blagdana zaštitnika župe i mjesta, sv. Nikole biskupa, ove godine obilježena opsežnom humanitarnom akcijom za dječaka iz Žminja, Massima Sirotića,  koji boluje od diskinetičkog oblika cerebralne paralize.

U organizaciji Župe sv. Nikole, Općine Barban te drugih suorganizatora ove je godine po prvi put organiziran humanitarni adventski tjedan na barbanskom središnjem trgu pod geslom „Sveti Mikula za srićne fameje i smih dice ‘dobra ruka’ za veselje, dar od srca, i najlipše želje.“ U višednevnim sadržajima održano je više različitih glazbenih, sportskih i kulturnih manifestacija.

Na sam blagdan patrona mjesta svečanom misno slavlje u župnoj crkvi predvodio je generalni vikar biskupije mons. Vilim Grbac, a sudjelovala su sva djeca iz barbanske osnovne škole zajedno sa profesorima. Nakon mise uslijedila je tradicionalna podjela darova djeci.