Četvrtak, 2 svibnja, 2024

Rovinj: „XIII. Koncert sv. Eufemiji“

U nedjelju, 4. rujna 2016., je u Rovinju, na središnjem gradskom trgu, održan 13. Koncert Sv. Eufemiji. Ove je godine koncert bio posvećen kanonizaciji Majke Tereze. Koncertom sv. Eufemiji inače svake godine tradicionalno započinje niz zbivanja vezanih uz proslavu nebeske zaštitnice Rovinja. Program je započeo misnim slavljem kojeg je u crkvi sv. Eufemije predvodio rovinjski župnik, generalni vikar Porečke i Pulske biskupije mons. Vilim Grbac. Misno slavlje animirala je Grupa Oton iz Pule uz intervent fra Miroslava Petraca koji je otpjevao psalam.

Na koncertu su nastupili: Eleonora Doborović, fra Miroslav Petrac, Davor Terzić, Grupa Oton, Maja Tadić i Sliriyc 33. Na početku je gost pjesnik, rovinjski župljanin albanskog porijekla Zef Lleshdedaj, iz Đakovice na Kosovu, pročitao stihove na albanskom napisane u čast kanonizacije Majke Tereze. Tijekom koncerta su voditelji, Vesna Petrić Terzić i Slavko Nedić čitali poznate citate nove Svetice. Istaknuli su, uz ostalo daje prvi Koncert sv. Eufemiji održan prije 13 godina, upravo na dan beatifikacije Majke Tereze. Spomenuli su i da je prije 6 godina nekoliko albanskih obitelji darovalo župnoj crkvi drveni kip Majke Tereze.

Koncert je otvorila Eleonora Dobrović, studentica glazbe u Milanu, s impresivnom izvedbom pjesme „Ave Maria“. Franjevac s Kaptola fra Miroslav Petrac otpjevao je pjesme: „Gospi od Anđela“, „Milosrđu tvome“ i Presvetome Trojstvu“. Domaćin, Davor Terzić izveo je pjesmu s ovogodišnjeg Uskrs festa „Knjiga života“, novu pjesmu „Ti si moj GPS“ i „Bog moj i moje sve“ u kojoj je koristio osim hrvatskoj jezika, još i talijanski, njemački, engleski i albanski. Grupa Oton iz Pule na svom prvom nastupu u Rovinju predstavili su se s pjesmama „Isus je Gospod“ i “Djeluj kroz mene“. Maja Tadić izvela je pjesme: „O Bože“, „Vodi me“ i Najdraži Bog“. Posljednji su nastupili Sliryc 33 koji su rasplesali publiku s pjesmama „Sumnja“, „Ja sam sretan“, „To smo mi“, „Biti čovjek“ te „Pobjeda“.

Organizatori koncerta su od početka Davor i Vesna Terzić.