Nedjelja, 3 ožujka, 2024
Novosti

Razrješenja i imenovanja, a.d. 2011.

Dekretom našeg biskupa mons. Ivana Milovana došlo je do sljedećih promjena u službama svećenika u Porečkoj i Pulskoj biskupiji:

 Dr. Ilija Čabraja, s danom 15. lipnja 2011. razrješuje se službe duhovnika u Pazinskom kolegiju u Pazinu;

Vlč. Josip Peteh, mladomisnik, s danom 1. kolovoza 2011. imenuje se suradnikom u odgoju u Pazinskom Kolegiju u Pazinu i župnim vikarom u Motovunskim Novakima;

Vlč. Marijan Lindić, mladomisnik, s danom 10. kolovoza 2011. imenuje se župnim vikarom u Rovinju;

Vlč. Rikard Lekaj, s danom 23. svibnja 2011. imenuje se upraviteljem župa Svetvinčenat i Juršići. S danom 9. kolovoza 2011. razrješuje se službe župnog vikara u Rovinju i imenuje s danom 10. kolovoza 2011. župnikom župa Svetvinčenat i Juršići;

Vlč. Ljubomir Bilić, s danom 9. kolovoza 2011. razrješuje se službe župnika u Svetvinčentu i Juršićima te nastavlja s liječenjem i oporavkom;

Vlč. Ivan Butković, s danom 16. kolovoza 2011. razrješuje se službe župnika u Višnjanu i Bačvi, a s danom 17. kolovoza 2011. imenuje se župnikom u Štinjanu;

Vlč. Vinko Puljić, s danom 16. kolovoza 2011. razrješuje se službe župnika u Štinjanu i stavlja na raspolaganje vlastitom ordinariju;

Vlč. Dariusz Szymanski, s danom 16. kolovoza 2011. razrješuje se službe župnika Marčane, Loborike i službe vršitelja bogoslužja u Kavranu te se s danom 17. kolovoza 2011. imenuje župnikom u Višnjanu i Bačvi;

Vlč. Jeronim Jokić, s danom 16. kolovoza 2011. razrješuje se službe župnog vikara u Buzetu, Sovinjaku, Črnici, Brestu i Slumu te se s danom 17. kolovoza 2011. imenuje župnikom u Marčani i Loboriki i vršiteljem bogoslužja u Kavranu;

Preč. Petar Pahović, s danom 23. lipnja 2011. razrješuje se službe župnika u Poreču i dekana porečkog dekanata te nastavlja s liječenjem i oporavkom;

Preč. Željko Zec, s danom 30. rujna 2011. razrješuje se službe župnika labinskih župa i župe Skitače, te službe dekana labinskog dekanata, a s danom 1. listopada 2011. imenuje župnikom župe Poreč;

Preč. Milivoj Koren, s danom 30. rujna 2011. razrješuje se službe župnika u Novigradu i Dajli, a s danom 1. listopada 2011. imenuje se župnikom župa Rođenja BDM u Gornjem Labinu i Skitače;

Vlč. Sergije Jelenić, s danom 22. kolovoza 2011. razrješuje se službe župnika u Sv. Josipu u Puli, a s danom 23. kolovoza 2011. imenuje se župnikom u Funtani i Fuškulinu; također se imenuje tajnikom Katehetskog ureda i suradnikom u Biskupskom ordinarijatu u Poreču s danom 25. lipnja 2011.;

v Vlč. Maksimilijan Buždon, s danom 22. kolovoza 2011. razrješuje se službe župnika u Funtani i Fuškulinu, a s danom 23. kolovoza 2011. imenuje se župnikom župe sv. Josipa u Puli;

Vlč. Blaž Bošnjaković, s danom 30. rujna 2011. razrješuje se službe župnika u Sv. Martinu i Šumberu, a s danom 1. listopada 2011. imenuje se župnikom župe Gospe Fatimske u Donjem Labinu i Srca Isusova u Marcilnici te ostaje župnikom u Sv. Nedelji;

Vlč. Andrej Šachovič, s danom 30. rujna 2011. razrješuje se službe župnog vikara u labinskim župama i Skitači, a s danom 1. listopada 2011. imenuje se župnikom u Sv. Martinu i Šumberu te župnim vikarom u Sv. Nedelji;

Vlč. Alen Žufić, s danom 24. lipnja 2011. razrješuje se službe župnog vikara u Poreču i imenuje župnim upraviteljem Poreča do 30. rujna 2011., a s danom 1. listopada 2011. imenuje se župnikom župa Grožnjan, Momjan, Krasica, Kostanjica i Brda;

Vlč. Jurica Purkić, s danom 31. srpnja 2011. razrješuje se službe župnog vikara u Novigradu i Dajli, a s danom 1. kolovoza 2011. imenuje se župnim vikarom u Poreču;

Vlč. Luka Pranjić, s danom 30. rujna 2011. razrješuje se službe župnika u župama: Grožnjan, Krasica, Momjan, Kostanjica i Brda, a s danom 1. listopada 2011. imenuje se župnikom župa Novigrad i Dajla;

S. Branka Matika, s danom 24. lipnja 2011. razrješuje se službe tajnice u Katehetskom uredu.

Najave