Petak, 29 ožujka, 2024

Pula: Postavljene relikvije sv. Leopolda

U četvrtak, 12. svibnja, u jutarnjim satima, na liturgijski spomendan sv. Leopolda Bogdana Mandića u Kapeli Milosrdnog Isusa u Puli, tijekom svečanog koncelebriranog misnog slavlja postavljene su relikvije ex corporis  tog drugog kanoniziranog hrvatskog sveca- jednoga od zaštitnika jubilarne Godine milosrđa. Po završetku euharistijskog slavlja uslijedila su svjedočanstva ljudi koji su doživjeli posebne milosti po zagovoru sv. Leopolda te štovanje njegovih relikvija. Misno slavlje predvodio je vlč. Rikard Lekaj, župnik pulske katedralne župe, u koncelebraciji sa nekoliko svećenika iz okolnih župa.

MOLITVA

Bože ljubavi i jedinstva! Ti si svećenika svetoga Leopolda Mandića uresio velikim milosrđem prema grešnicima i potakao da gorljivo promiče jedinstvo kršćana; po njegovu zagovoru obnovi nam duh i srce, da svima iskazujemo svoju ljubav i puni nade radimo za sjedinjenje svih vjernika. Po Kristu Gospodinu našemu. Amen.

Sv. Leopolde – moli za nas!