Četvrtak, 25 travnja, 2024

Najava: Prijenos relikvija blaženog Miroslava Bulešića

Mons. Dražen Kutleša, porečki i pulski biskup dobio je odobrenje od Kongregacije za kauze svetih iz Rima zajedno s Uputama iste Kongregacije, u svezi prenošenja zemnih ostataka blaženog Miroslava Bulešića u novi oltar u župnoj crkvi Uznesenja blažene Djevice Marije u Svetvinčentu.

Svečani čin prenošenja relikvija blaženog Miroslava Bulešića, svećenika i mučenika održat će se u župnoj crkvi u Svetvinčentu u subotu, 25. listopada 2014. godine s početkom u 11,00 sati.

Svečanu koncelebriranu misu predvodit će mons. Dražen Kutleša, porečki i pulski biskup.

Biti će to jedinstveni događaj za Porečku i Pulsku biskupiju, nakon veličanstvene beatifikacije u pulskoj Areni, 28. rujna 2013. godine.

Neka Gospodin, po zagovoru blaženog Miroslava Bulešića, udijeli svima obilje milosti i blagoslova!