Nedjelja, 19 svibnja, 2024
Duhovna zvanja

Preminuo vlč. Stjepan Cvitić

Vlč. Stjepan Cvitić, umirovljeni svećenik Porečke i Pulske biskupije, okrijepljen svetim sakramentima, blago je u Gospodinu preminuo 27. prosinca 2016. godine u Svećeničkom domu u Puli, u 82. godini života i 56. godini svećeništva.

Vlč. Cvitić rođen je 15. prosinca 1935. godine, u selu Cvitići, nedaleko mjesta Sveti Ivanac nad Rašom u Pićanskom dekanatu, od oca Filipa i majke Santine r. Benažić.

Osnovnoškolsko obrazovanje stekao je u Svetom Ivancu nad Rašom a gimnaziju je pohađao u Pazinskom sjemeništu gdje je i maturirao 1955. godine. Studij teologije pohađao je u Rijeci i Pazinu. Vojni rok u JNA odslužio je od 1955. do 1957. u Negotinu, u sjeveroistočnoj Srbiji.

Za svećenika je zaređen u Puli, 21. kolovoza 1960. godine, mladu misu proslavio je 4. rujna iste godine u Svetom Ivancu nad Rašom. Kao mladomisnik pomagao je župniku u Buzetu. Početkom svibnja 1961. godine postaje župnikom Gologorice, Krbuna, Tupljaka s Grobnikom. U kolovozu 1967., razriješen prethodnih župa preuzima upravljanje župa Račice i Vrh u Buzetskom dekanatu. Godine 1973. preuzima župe Hreljići i Filipana u Vodnjanskom dekanatu gdje ostaje do umirovljenja 13. rujna 2010. godine. Umirovljeničke dane proveo je u Svećeničkom domu „Betanija“ u Puli. Od stranih jezika služio se talijanskim, francuskim i ruskim.

Oproštaj s pokojnikom i sprovod bit će u petak, 30.12.2016. godine na Gradskom groblju u Puli u 14,30 sati.

Misa zadušnica bit će nakon sprovoda u župnoj crkvi Sv. Pavla na Vidikovcu u Puli u 16,00 sati.