Petak, 19 travnja, 2024

Poziv na Put blaženog Julijana

Pazinski fratri, iz Fundacije blaženog Egidija, među svojim brojnim hvalevrijednim projektima odlučili su istarskom puku približiti jednog ovdašnjeg manje poznatog Božjeg ugodnika – blaženog Julijana iz Bala, čiji se spomendan slavi 1. svibnja.

U nastavku donosimo tekst poziva kojeg su fratri objavili na facebook stranici Franjevačkog samostana Marijina Pohođenja Pazin:

“Dragi mladi i ne samo mladi, prijatelji dobroga zdravlja, kondicije, te željni duhovnog i fizičkog izazova!

Pozivamo vas na 34 kilometra hoda od našeg samostana blazenom Julijanu u Bale.

1. svibnja slavimo blagdan blaženog Julijana iz Bala, našeg franjevca s početka 14. stoljeća. Blaženi Julijan je bio naš čovik, istarska duša ?. Svećenik i propovijednik naših krajeva.

Stoga predlažemo sljedeći program:

Točno u ponoć između 30. travnja i 1. svibnja okupljamo se u našoj crkvi na blagoslovu hodočasnika te krećemo na put prema Balama. Sigurnim i laganim hodom oko 8h pješačenja plus prigodne pauze. U 11 h prije podne sudjelovat ćemo na misnom slavlju u župnoj crkvi u Balama.