Nedjelja, 12 svibnja, 2024

O Nedjelji Božje riječi procesija s evanđelistarom

Nedjelja Božje riječi u Župi sv. Pavla u Puli proslavljena je s posebno svečanim naglaskom na Sveto Pismo.

Misa pro populo je započela procesijom s unošenjem evanđelistara s dvije svijeće prema oltaru. Za tu je prigodu s. Mirta Vugdelija, sakristanka, skladno uredila područje prezbiterija ispred oltara, postavivši otvoreno Sveto Pismo s citatom „Tvoja riječ nozi je mojoj svjetiljka i svjetlo mojoj stazi.” (Ps 119,105).

Župnik, preč. Milan Mužina, je u prigodnoj homiliji pojasnio Nedjelju Božje riječi citirajući ulomke iz poruke pape Franje. Istaknuo je da nam preko Božje riječi Isus progovara o tome kako treba živjeti život u skaldu s Evanđeljem. Nadalje je citirao riječi iz Evanđelja koje donose kako su učenici „Odmah su ostavili mreže i pošli za Isusom“, s naglaskom na riječ ‘odmah’, odmah su ga poslušali iako nisu bili savršeni. Poslušali su Božji glas poput Jone, koji je propovijedao Ninivljanima i oni se obratiše. Župnik je nadalje parafrazirao riječi sv. Pavla koji nas podsjeća da trebamo odmah poslušati Božji glas ‘jer kratko je vrijeme života’. Istaknuo je i da smo po krštenju svi pozvani nasljedovati i životom svjedočiti za Krista.

Dok je u ulaznoj procesiji evanđelistar bio na pročelju, kod izlazne procesije evanđelistar je bio na začelju.

Txt i foto: Župa sv. Pavla, Pula