Ponedjeljak, 29 travnja, 2024

Najave događaja u Porečkoj i Pulskoj biskupiji do 15. ožujka

ISTIČEMO:

29. veljače do 03. ožujka 2016., Pula:

GODIŠNJA SKUPŠTINA NACIONALNOG VIJEĆA PAPINSKIH MISIJSKIH DJELA

U organizaciji Nacionalne uprave Papinskih misijskih djela u Hrvatskoj i Porečke i Pulske biskupije od 29. veljače do 3. ožujka 2016. godine u Biskupijskom misijskom sjemeništu “Redemptoris Mater“ u Puli održat će se Godišnja skupština Nacionalnog vijeća Papinskih misijskih djela u Republici Hrvatskoj.

Na skupštini će sudjelovati mons. Slobodan Štambuk, biskup hvarsko-bračko-viški i predsjednik Vijeća za misije HBK, nacionalni ravnatelj Papinskih misijskih djela u RH vlč. Antun Štefan, misijski ravnatelji iz svih nad/biskupija u Hrvatskoj te nacionalni ravnatelj Papinskih misijskih djela u BiH don Ivan Štironja.

U ponedjeljak 29. veljače 2016. u 18:00 sati koncelebriranu sv. misu u Biskupijskom misijskom sjemeništu u Puli predvodit će biskup u miru mons. Ivan Milovan. Iste večeri ravnatelji će imati susret s bogoslovima i njihovim poglavarima.

U utorak, 1. ožujka, predviđen je za radni dio Skupštine, a navečer će svi ravnatelji PMD-a sudjelovati na sv. misama po župama u Puli (Katedrala Uznesenja BDM, župa sv. Antuna, župa Sv. Pavla, župa Ivana Krstitelja) te u župi Gospe Fatimske u Donjem Labinu i župi sv. Filipa i Jakova apostola u Marčani.

U srijedu, 2. ožujka, ujutro nastavlja se radni dio skupštine, a poslijepodne je predviđeno hodočašće u Svetvinčenat, Motovun i Rovinj. Koncelebriranu sv. misu u župi sv. Eufemije u Rovinju u 18:00 sati predvodit će biskup mons. Slobodan Štambuk.

Susret završava u četvrtak, 3. ožujka jutarnjom sv. misom.

5. ožujka 2016. Svetvinčenat: Jubilej obitelji u Godini milosrđa

U subotu, 5. ožujka, u organizaciji dijecezanskog Vijeća za pastoral obitelji i novu evangelizaciju, u Svetvinčentu će se održati Jubilej obitelji u Godini milosrđa. Početak je u 17 sati. Predviđeno je pokorničko bogoslužje, mogućnost ispovijedi te svečano koncelebrirano misno slavlje.

5. ožujka 2016. Gračišće: Križni put mladih

Tradicionalni križni put mladih u Gračišću, stazom sv. Šimuna, održat će u subotu, 5. ožujka. Okupljanje je na početku staze u 10 sati.

6. ožujka 2016. Pazin: Duhovna obnova za djelatnike Caritasa

Duhovna obnova za djelatnike Caritasa održat će se u Pazinskom kolegiju u nedjelju, 6. ožujka 2016. s početkom u 15 sati. Duhovnu obnovu će voditi fra Marijan Benković iz Rijeke.

6. ožujka 2016. Pula: Korizmeno hodočašće u pulsku prvostolnicu

Korizmeno hodočašće u pulsku prvostolnicu održat će se, tradicionalno četvrte korizmene nedjelje. Pokorničko bogoslužje započinje u 16.30. Nakon mogućnosti za sakrament pomirenja te pobožnosti križnog puta, svečano misno slavlje u 18 sati predvodit će naš ordinarij mons. Dražen Kutleša.

11. – 12. ožujka 2016. Inicijativa „24 sata za Gospodina“

Prošle godine u korizmi papa Franjo je potaknuo Crkvu diljem svijeta na organiziranje korizmene inicijative „24 sata za Gospodina“. Preporuka je to da se sukladno mogućnostima organizira 24satno klanjanje pred Presvetim oltarskim sakramentom.

11. – 13. ožujka Vrsar: Korizmena duhovna obnova

U župi Vrsar od 11. do 13. ožujka održat će se korizmena duhovna obnova. U petak, 11. ožujka, program s početkom u 17.30 predvodit će vlč. dr. sc. Jerko Valković. Drugog dana, u subotu, 12. ožujka, također s početkom u 17.30 predvodit će mons. mr. sc. Tomislav Rogić. U nedjelju, 13. ožujka završno misno slavlje s početkom u 11 sati predvodit će porečki i pulski ordinarij mons. dr. sc. Dražen Kutleša.

12. ožujka 2016. Pazin: Duhovna obnova za članove župnih zborova i animatora u liturgiji

U organizacije Vijeća za liturgiju i crkvenu glazbu Porečke i Pulske biskupije, održat će se duhovna obnova za članove župnih zborova i animatore liturgije (čitače, sakristane, zvonare…) u sportskoj dvorani u Pazinskom kolegiju u Pazinu, u subotu, 12. ožujka 2016. s početkom u 9,30 sati. Voditelj duhovne obnove je vlč. Darko Zgrablić. Duhovna obnova će završiti svetom misom koja počinje u 18,00 sati i koju će predvoditi mons. Dražen Kutleša, biskup. Za sudjelovanje u duhovnoj obnovi treba se prijaviti vlastitom župniku najkasnije do 5. ožujka 2016.