Četvrtak, 25 travnja, 2024

Ministranti Pulskog dekanata na Krku

U subotu, 24. listopada, 82 ministranta iz župa Pulskog dekanata hodočastili su na Krk.

U pratnji pulskog dekana preč. Milana Mužine, župnika župe sv. Antuna Padovanskog p. Tomislava Hrstića i župnog vikara katedralne župe Marcina Madeja, te nekolicine roditelja i voditelja ministrantskih skupina, dva autobusa s ministrantima iz župa sv. Pavla ap., sv. Antuna Padovanskog, sv. Ivana Krstitelja i Štinjana krenuli su put Krka.

Prvo odredište bio im je Košljun gdje su sudjelovali na sv. Misi. Ondje su obišli muzej, crkvu i ostale znamenitosti te prošetali po otoku. Drugi dio putovanja, sportskog karaktera, održan je na školskom igralištu u Puntu. U tom sportsko – rekreativnom dijelu djeca su se rado posvetila različitim sportovima i igrama.

Nakon ručka i obilaska Grada Krka i tamošnje prvostolnice zaputili su se put Istre, zadovoljni što su za svoju ministrantsku službu ovom prigodom nagrađeni od svojih župa i Pulskog dekanata, jednim lijepim putovanjem.

Galerija fotografija: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=477251619111485&id=334098783426770