Četvrtak, 25 travnja, 2024

Križni put po kaštelirskim poljima

I ove godine, na 5. korizmenu nedjelju, Župa sv. Kuzme i Damjana iz Kaštelira organizirala je  tradicionalni Križni put po kaštelirskim poljima. Uz lijepo i ugodno vrijeme križnom putu se odazvao lijepi broj domaćih župljana uz prisustvo i ponekih vjernika susjednih župa. Posebno je bilo lijepo vidjeti mlade obitelji s djecom, zatim ovogodišnje prvopričesnike i buduće krizmanike sa svojim vjeroučiteljem. Za pobožnost je korišten križni put bl. Miroslava Bulešića, molilo se razmatrajući njegove poticajne duhovne misli i molitve. Na kraju, uz zahvalu dragom Bogu na  lijepom vremenu i svima koji su na bilo koji način sudjelovali, župnik je udijelio završni Božji blagoslov po zagovoru bl.Miroslava Bulešića uz želju da svima bude plodonosan korizmeni hod prema Uskrsu!, priopćeno je iz Župnog ureda Kaštelir.